26.1.2016

קו מגרש/בניין

כאשר מייצרים קו מגרש, ורוצים שהוא יופיע בכל התוכניות, ניתן לייצר ע"י PROPERTY LINE , שזה קו המיועד לשימוש הזה. ונמצא תחת לשונית MASSING & SITE.לאחר לחיצה על הכפתור, יופיע חלון ששואל באיזה דרך נרצה ליישם את הקו, כרגע נשתמש ב CREATE BY SKETCHING, מה שיאפשר לנו לשרטט את הקו.


נכנס למצב עריכה, ונשרטט את קונטור הקו היכן שנרצה, נאשר, וקיבלנו קו שמופיע בכל התוכניות (המלצה: לנעול אותם ב PIN)


עוד קו שמופיע בכל התוכניות הוא קו של GRID, אני פחות אוהב להשתמש בגריד כקו מגרש, אבל שמעתי כאלה שעושים זאת.לפי דעתי לכל אחד יש את היעוד שלו (גם ברויט..).


בחתכים וחזיתות, לא יופיע קו המגרש כשהוא PROPERTY LINE. לכן, נצטרך לשרטט אותם בעזרת DETAIL LINE. דרך אחת היא ע"י ייצור באופן זמני קוי GRID או REF PLANE בחזית/חתך באופן אנכי, לעבור לתוכנית, ליישר אותו לפי קו המגרש. בחזרה לחזית\חתך, לשרטט עם DETAIL LINE את סימון קו המגרש, בהתאם לקו שהתקבל, ובסיום למחוק את ה GRID או REF PLANE (תהליך שעושים פעם אחד...קוי המגרש לא יזוזו..).

קוים אלה (GRID או REF PLANE) יופיעו בחזית\חתך רק אם הם נחכתים בניצב, כל חיתוך שהוא לא 90 מעלות בניצב הם לא יופיעו. לכן כדי ללכת על בטוח יש ליישם אותם קודם כל בחזית\חתך ואז לעבור לתוכנית.

כברירת מחדל הקו שמופיע (PROPERTY LINE) הוא קו כחול מקוקו, ניתן לשנות את ההגדרות הגרפיות של הקו דרך visibility graphics באופן גורף. אם נרצה שני קוים, אחד כחול ואחד אדום למשל, שינוי הגדרות גורף לא יעזור, נצטרך לעשות זאת ע"י OVERRIDE GRAPHICS IN VIEW לכל מבט (!). האופציה הכי טובה היא לייצר פילטר עם פרמטר שמגדיר כל קו מהו, ומשנה אותו בכל המבטים לפי VIEW TEMPLATE. פוסט בנושא יועלה בעתיד, ניתן לפנות אליי לפרטים נוספים.

2 comments:

  1. חבל שאין לזה keynote ואז היה אפשר להוסיף גם את הטקסטים של "גבול מגרש" "קו בניין"

    השבמחק
  2. נכון, אבל כן ניתן לכתוב את הטקסטים הרצויים, לאגד אותם בגרופ, ולהעתיק אותם לשאר הקומות. כך בכל הקומות הטקסטים יהיו מסונכרנים תמיד, וכל שינוי יבוצע בכולם יחד.

    תודה אושרת

    השבמחק